Zimní zahrady

Rozhodli jste se pro pořízení zimní zahrady? Obraťte se na naši firmu, která má s realizacemi zimních zahrad bohaté zkušenosti! Pro naše zákazníky navrhujeme i realizujeme zimní zahrady kvalitně a za přijatelnou cenu!

Zimní zahrady na míru Vašim představám

Výstavba zimní zahrady je komplexní stavební úkol, který je důležité pečlivě naplánovat. Naše firma je připravena za Vámi přijet, zaměřit prostor pro budoucí zimní zahradu a dle projektové dokumentace navrhnout optimální řešení Vaší zimní zahrady. Realizujeme zimní zahrady jednoduchých konstrukcí a žádným problémem pro nás nejsou ani atypické zimní zahrady na zakázku.

Při navrhování zimní zahrady vycházíme z Vašich přání a představ, přičemž bereme ohled na konstrukční možnosti daného prostoru. Pro úspěšnou realizaci zimní zahrady je také velice důležité nám dopředu sdělit, co od ní očekáváte a k čemu Vám bude převážně sloužit.

Zimní zahrada pro pěstování rostlin i k relaxaci

Zimní zahrady umožňují příjemný relax v blízkosti přírody nezávisle na počasí. Velice často se tak stávají nejoblíbenějším místem v domě a můžete si je zařídit i jako plnohodnotnou obytnou místnost plnou světla. Zimní zahrady lze využívat nejen k odpočinku nebo k pěstování květin, ale také je jsou ideálním místem pro stolování, rodinné oslavy či setkávání s přáteli.

V případě, že budete Vaši zimní zahradu využívat převážně k pěstování rostlin, je důležité zajistit, aby do ní dopadalo co nejvíce slunečního světla, a to nejlépe z co největšího počtu stran. V tomto případě je také důležitá dostatečná výška stropu zimní zahrady, aby se zamezilo nežádoucímu dusnu, vlhku a horku.

Pokud plánujete Vaši zimní zahradu využívat spíše jako další obytnou místnost Vašeho domu, je dobré se zaměřit se na dostatečnou izolaci obvodových ploch a k zasklení zvolit speciální tepelně izolační skla. Obytné zimní zahrady lze také opatřit bezpečnostním sklem anebo skly se stínící technikou, která zamezí přehřívání zahrady během letních měsíců.

Návrh a realizace zimních zahrad

Každý návrh a realizace zimní zahrady vyžaduje pečlivé naplánování. Při navrhování zimní zahrady se vždy snažíme vyjít našemu zákazníkovi vstříc a vše přizpůsobit jeho přáním a představám. Velkou výhodou je, že zimní zahradu lze nejen zahrnout jako součást projektu rodinného domu, ale přistavit ji můžete také kdykoliv dodatečně. Zimní zahrady je možné využít i pro překrytí rodinných bazénů.

Zimní zahrady jednoduchých i efektních konstrukcí

Během vytváření projektu Vaší zimní zahrady Vám můžeme představit celou řadu zajímavých konstrukčních variant, různé tvary střech i možnosti zasklení zimní zahrady. Nabídnout vám můžeme praktické zimní zahrady s jednoduchými geometrickými tvary, stejně jako složitější a efektní konstrukce zimních zahrad pro náročné zákazníky. Při realizování zimních zahrad máme bohaté zkušenosti s profesionálními hliníkovými systémy i s kombinováním plastu a hliníku. Poradíme s orientací Vaší zimní zahrady na určitou světovou stranu a navrhneme Vám řešení pro její optimální ventilaci.

Obvodový plášť zimní zahrady

Obvodový plášť zimních zahrad je nejčastěji tvořený tepelně dilatovanou sestavou svislých, speciálně vyztužených prvků okenního nebo dveřního typu. Půdorys zimních zahrad má většinou obdélníkový tvar, přičemž délku zimní zahrady si můžete zvolit v podstatě neomezenou.

Střecha zimní zahrady

Při realizaci střechy zimní zahrady je důležité, aby střecha měla sklon alespoň 15°. Střechu zimní zahrady lze zhotovit z vyztužených okenních plastových profilů. Používanou výplní střech je většinou lehký komůrkový polykarbonát. Pro Vaši zimní zahradu si také můžete zvolit například speciální bezpečnostní skla Connex, nebo skla tlumící UV záření, apod.. Montáž zimní zahrady Vám provedou naši školení pracovníci, kteří mají v tomto oboru bohaté zkušenosti. Naše zakázky se vždy snažíme zhotovit ve stanoveném termínu.

Věříme, že s našimi službami budete maximálně spokojeni, stejně jako množství zákazníků před Vámi.