Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie jsou jedním z nejpoužívanějších stínících zařízení na trhu. Je to dáno zejména jejich schopností zachycovat přímé sluneční záření, díky čemuž se významně snižují jeho negativními účinky a znatelně se zvyšuje komfort pobytu uvnitř domu. Venkovní žaluzie mají oproti interiérovým žaluziím širší lamely a jsou o něco robustnější. Díky tomu, že je lze nastavit v jakémkoliv úhlu, umožňují plynule regulovat přirozené osvětlení v místnosti. Venkovní žaluzie jsou nepostradatelným prvkem například v pracovnách, kancelářích, v rodinných domech i bytech.

Venkovní žaluzie C-80

Venkovní žaluzie C-80 má lamely se zahnutými okraji ve tvaru C s šířkou 80 mm. Díky jejich tvaru je možné naklápění do obou stran a docílení tak vysoce komfortního stínění interiéru či regulace světelného toku. Lamely jsou vedeny ve vodících lištách nebo v lanku, které žaluzii po stranách fixují ve správné poloze. Venkovní žaluzie je možné instalovat do okenního otvoru nebo nad okenní otvor. V případě instalace do okenního otvoru svazek vytažených lamel snižuje světlou výšku okna, příp. můžeme žaluzie instalovat nad okenní otvor, kde do světlé výšky okna zasahovat nebudou.
Venkovní žaluzie C-80

Venkovní žaluzie C-80 Vental

Venkovní žaluzie C-80 Vental má lamely se zahnutými okraji ve tvaru C s šířkou 80 mm. Díky jejich inovativnímu tvaru u nich dosahujeme minimálního nábalu, který je u vyšších rozměrů ještě nižší, než u žaluzií C 80 CC. Díky žebříčku, který má menší rozteč je na metr výšky použito více lamel, než u standardní C 80 a díky většímu přesahu lamel přes sebe docílíme lepšího stínění. Žebříčky jsou uchycené na krajích lamely v háčcích. Tímto systémem uchycení jsme vyloučili nechtěné přetočení lamely v žebříčku. Lamely jsou vedeny ve vodících lištách nebo v lanku, které žaluzii po stranách fixují ve správné poloze.
Venkovní žaluzie C-80 Vental

Venkovní žaluzie Z-90 Noval

Venkovní hliníková žaluzie Z-90 Noval je technicky nejdokonalejším typem venkovní žaluzie. Touto žaluzií plně nahrazujeme současný typ Z-90.
Hlavní výhody oproti stávající Z-90 jsou:
  • Inovativní a moderní vzhled
  • Lepší dovírání lamel ve všech rozměrech
  • Menší nábal
  • Při vedení v lanku prostřih v gumě pro lepší dovírání
Z-90 Noval má lamely ve tvaru Z o šířce 90 mm. Lamely jsou vedeny ve vodících lištách nebo v lanku, které žaluzii po stranách fixují ve správné poloze. Spodní hrana lamely je opatřena gumovým těsněním, které zaručuje v kombinaci s tvarem lamel dokonalé doklopení a tím i maximální stínění. Integrované těsnění na lamelách navíc tlumí případné zvuky při doklopení žaluzie. Pořiďte si venkovní žaluzie, které vám poskytnou vysoký komfort bydlení. Venkovní žaluzie je možné instalovat do okenního otvoru nebo nad okenní otvor. V případě instalace do okenního otvoru svazek vytažených lamel snižuje světlou výšku okna, příp. můžeme žaluzie instalovat nad okenní otvor, kde do světlé výšky okna zasahovat nebudou.
Venkovní žaluzie Z-90 Noval

Venkovní žaluzie Z-70

Venkovní hliníková žaluzie Z-70 má lamely o šířce 70 mm a tvaru Z. Oproti typu Z-90 je méně náročná na šířku boxu a působí jemnějším vzhledem. Její nevýhodou je větší výška svazku lamel při vytažení žaluzie. Spodní hrana lamely je opatřena plastovým těsněním, které zaručuje v kombinaci s tvarem lamel dokonalé doklopení a tím i maximální stínění. Integrované těsnění na lamelách navíc tlumí případné zvuky při doklopení žaluzie.
Venkovní žaluzie Z-70

Venkovní žaluzie F-80

Venkovní hliníková žaluzie F-80 má lamely tvaru C bez zahnutých okrajů. Jejich šířka je 80 mm. Lamely jsou vedeny ve vodících lištách nebo v lankách, které žaluzii po stranách fixují ve správné poloze. Vyznačuje se nízkou výškou nábalu, tedy svazku stažených lamel, díky čemuž nedochází k přílišnému snížení světlé výšky oken.
Venkovní žaluzie F-80

Venkovní žaluzie EXT-50 / EXT-50 H

Venkovní žaluzie EXT-50 je vhodná ke stínění menších ploch. Jejílamely ve tvaru C bez zahnutých okrajů mají šířku 50 mm. Lamely jsou vedeny v lankách, které žaluzii po stranách fixují ve správné poloze. Tím je zajištěn minimální pohyb žaluzií vlivem větru. Díky kvalitnímuplastovému navíječi ložisek a kolečkům je provoz žaluzií hladký a tichý. Venkovní žaluzie EXT-50 H jsou levnější variantou motorických žaluzií EXT-50, u kterých je horní profil 40 x 40 mm nahrazen profilem 56 x 58 mm. Úspora je dosažena použitím motoru pro větší profil, jehož cena je nižší. Změna horního profilu se pozitivně projevuje i v navýšení maximálních rozměrů žaluzie.
Venkovní žaluzie EXT-50 / EXT-50 H

Protal

Venkovní žaluzie Protal představují současnou světovou špičku v nabídce venkovních žaluzií. Zesílená lamela, celokovový mechanismus pro naklápění a vytahování lamel skrytý ve vodících lištách, bezpečnostní systémy proti nechtěnému vytažení pancíře a přiskřípnutí objektů pod pancířem, to jsou hlavní výhody těchto exklusivních žaluzií. Vynikající povrchová úprava všech komponentů zajistí dlouhou životnost i při extrémních účincích počasí.
Konstrukce:
  • zesílená lamela o tl.stěny 0,6 mm, což je o 43% více než lamela Z-90
  • celokovový ovládací mechanismus skrytý ve vodících lištách
  • unikátní systém upevnění lamel s možností jejich rychlé výměny
  • systém ochrany předmětů pod pancířem
  • bezpečnostní systém proti nechtěnému nadzvednutí pancíře
Protal

Venkovní žaluzie účinně regulují přísun světla i tepla do místnosti

Díky tomu, že jsou venkovní žaluzie umístěny před okny, významně přispívají také k tepelné izolaci budov. Ve staženém stavu totiž během zimních dní zamezují úniku tepla skrz okenní tabule a zároveň chrání před mrazem přicházejícím zvenčí. V letních měsících zase chrání místnost před přehříváním. Pomocí libovolného naklápění lamel tak můžete regulovat nejen světlo, ale také teplo v místnosti. Výhodou venkovních žaluzií je také to, že umožňují větrání otevřeným oknem i při jejich zatažení. Takto můžete stínit i větrat zároveň, což zajisté během horkých letních dnů oceníte!

Venkovní žaluzie prodlouží životnost Vašich oken

Venkovní žaluzie mají také významnou úlohu při ochraně Vašich oken před silným deštěm, větrem, kroupami nebo mrazem. Díky venkovním žaluziím tak můžete významně prodloužit životnost Vašich oken! Použité materiály a způsob zpracování venkovních žaluzií Vám zajistí, že Vám budou bezvadně sloužit řadu let a spolehlivě odolají působení povětrnostních vlivů. Široké lamely venkovních žaluzií také zamezují zvědavým pohledům zvenku a současně dovolují volný výhled zevnitř.

Venkovní žaluzie slouží i jako jedinečný dekorativní prvek Vašeho domu

Venkovní žaluzie jsou oblíbené také pro svůj velice atraktivní vzhled. Na oknech působí velice dekorativně a moderně. Odstín i design venkovních žaluzií můžete sladit s celkovým vzhledem Vašeho domu. Námi nabízené typyvenkovních žaluzií se liší především tvarem, šířkou lamely, druhem ovládání a způsobem bočního vedení lamel. Venkovní žaluzie dodáváme v různých barevných odstínech. Ten správný odstín pro Váš dům si tak můžete libovolně vybrat z našeho pestrého vzorníku!

Venkovní žaluzie jsou ideální pro rodinné domy i administrativní budovy

Venkovní žaluzie jsou vhodné pro novostavby, starší domy i pro moderně pojaté budovy. Své uplatnění nacházejí také v administrativních budovách, komerčních objektech a všude tam, kde je potřeba kvalitní zastínění.

Pohodlné ovládání venkovních žaluzií

Venkovní žaluzie se ovládají uvnitř místnosti. K jejich regulování se nejčastěji používá klika, šňůra nebo elektropohon 230V/50Hz.

Motorové ovládání venkovních žaluzií patří mezi nejpohodlnější způsoby ovládání žaluzií a jeho výhodou je možnost zapojení do centrálního elektronického systému řízení. Pokud není stavebně připraveno jinak, jsou obvykle venkovní žaluzie doplněny krycími plechy, které pohledově ukrývají svazky vytažených žaluzií.