Předokenní rolety

Předokenní rolety zajišťují optimální stínění okna před ostrými slunečními paprsky i před zvědavými pohledy kolemjdoucích. Svoji významnou funkci plní také v noci, kdy dokážou spolehlivě zabránit pronikání rušivého světla z pouličních lamp do místnosti, ve které spíte. Předokenní rolety spolehlivě plní také další funkce, mezi které patří minimalizace úniku tepla z domu přes skleněné okenní tabule a zvýšení ochrany Vašeho domu před nezvanými hosty. Nezanedbatelná je také schopnost předokenních rolet snižovat intenzitu hluku přicházejícího z ulice.

Předokenní rolety

Prospekty:
Technické listy:
CLASSIC – roleta s viditelným boxem 
Roleta je složena z lamel, jež se po stranách pohybují ve vodících lištách a nahoře se rolují do viditelného boxu. Ochrana proti nadzvednutí pancíře je řešena závěsnými pružinami, které drží lamely v jedné rovině. Pomocí venkovních rolet můžete snadno změnit den za noc. Postupným spuštěním rolet lze regulovat intenzitu slunečního záření, což přispívá ke zlepšení kvality bydlení.

Řešení na míru
Rozhodli jste se pořídit si venkovní stínění proti slunci, ale nejste si jisti, zda zvolit raději hliníkové nebo plastové předokenní rolety? Současně s tím byste měli začít uvažovat nad tím, jaký vybrat typ exteriérové rolety a jeho ovládání. S těmito všemi otázkami Vám rádi poradíme a navrhneme řešení na míru Vašim požadavkům. Například bez problémů zajistíme výrobu a prodej předokenních rolet na střešní okna. Samozřejmou součástí našich služeb je záruční a pozáruční servis. 

Typy boxů
Velikost roletového boxu je závislá na rozměru rolety. Tvar boxu si však můžete libovolně zvolit.

Existují tyto typy boxů:

Box hranatý                                          Box kulatý                                        Box oblý                                              Box zkosený
Box hranatýBox kulatýBox oblýBox zkosený

Zaomítací rolety

Prospekty:
Technické listy:

Roleta se zaomítacím boxem
Exteriérová roleta je složená z lamel, jež se po stranách pohybují ve vodících lištách. Ochrana proti nadzvednutí pancíře je řešena pružinami, které drží lamely v jedné rovině. Roletový box není viditelný, je zabudovaný nad okenním otvorem. Přední část boxu je potažena polystyrenem a připravena pro zaomítání a finální fasádní úpravu. Spodní část boxu tzv. revizní klapka slouží pro servis rolety.

Box
Box je vyrobený z válcovaného hliníkového plechu. Spodní hrana opatřená předsunutou hliníkovou lištou o rozměru 25 mm, která slouží k zatáhnutí omítky. V přední části je umístěna polystyrenová deska, jejíž výška kopíruje výšku boxu.


Nadokenní rolety

Prospekty:
Technické listy:

Roleta s nadokenním PVC boxem
Tento typ rolety je vhodný pro novostavby i rekonstrukce. Krycí PVC box se umísťuje nad okno a je otočený do interiéru. Vodící lišty, ve kterých se spouští lamela, jsou namontovány z vnější strany přímo na rám okna pomocí speciálních šroubů. Díky adaptačnímu profilu se box přizpůsobí jakémukoliv okennímu rámu. Ochrana proti nadzvednutí pancíře je řešena pružinami, které drží lamely v jedné rovině.

Box
Roletový box je tvořen z PVC dílů, z nichž vnitřní díl je současně revizní klapkou, izolační polystyrénová vložka je součástí boxů.


Rolety do překladů

Prospekty:
Technické listy:

Roleta do roletového překladu
Předokenní rolety HELUZ jsou svou konstrukcí určeny pro novostavby osazené roletovými překlady značky HELUZ. Vodící lišty, ve kterých se spouští lamela, jsou namontovány z vnější strany do pouzder integrovaných v ostění. Největší předností této rolety je možnost instalace nosných roletových překladů v první fázi výstavby. Samotná montáž venkovních rolet může být provedena kdykoliv po dokončení stavby.

Box
Box tvoří samotný roletový překlad. 

Roleta do roletového překladu

Předokenní rolety navodí příjemné klima v místnosti a uspoří Vaše finance

Předokenní rolety Vám během horkých letních dní zkomfortní pobyt v místnosti a zároveň, Vám pomohou ušetřit na nákladech za klimatizaci. Během zimního období zase dokážou eliminovat tepelné ztráty domu, ke kterým dochází skrze okna. Stažené předokenní rolety během chladných dnů výrazně přispívají k pocitu většího tepla v místnosti. Vzhledem k neustálému zdražování cen za vytápění tuto vlastnost předokenních rolet zajisté oceníte!

Předokenní rolety Vás ochranání před nepříznivým počasím i před nezvanými hosty

Předokenní rolety také přispívají k ochraně Vašeho majetku. Ve chvíli kdy jsou předokenní rolety stažené dolů, je totiž významně ztížen vnik do domu oknem. Předokenní rolety dále spolehlivě ochraňují okna a okenní rámy před silným větrem, deštěm, sněhem, kroupami či jinými nepříznivými vlivy. Zde vidíte, že investovat peníze do předokenních rolet se Vám může několikanásobně vyplatit!

Kromě stínící a ochranné funkce dodají předokenní rolety Vašemu domu také velmi atraktivní vzhled. V naší nabídce pro Vás máme připravenou širokou škálu barevných odstínů a provedení, ať se již jedná o imitace dřeva či možnost lakování v jakékoliv barvě vzorníku RAL

Varianty předokenních rolet

Předokenní rolety s viditelným boxem – ideální varianta zejména pro dodatečnou montáž. Rolety nezasahují do stávajícího stavebního otvoru a zachovávají co největší světlost otvoru. Opatřeny jsou lamelovým pancířem, který se navíjí do hliníkového boxu umístěného na vnější straně. Rolovací síť lze přímo integrovat do roletového boxu.

Rolety se zaomítacím boxem – jsou vhodné pro novostavby a rekonstruované objekty. Roleta má box, který je zaomítatelný a odizolovaný přímo ve zdi nad okenním otvorem. Díky tomu box není vidět. Samozřejmostí je také integrace rolovací sítě přímo do roletového boxu.
Rolety pro variabilní použití a do roletových překladů – jedná se o roletový systém univerzálního použití, který se dodává bez boxu. Tento druh systému je ideální variantou pro montáž do připravených roletových schránek. Své uplatnění nachází tento systém také jako náhrada dvířek kuchyňských skříněk apod.

Nadokenní roletový systém – roletový systém s boxem umístěným směrem do místnosti mezi oknem a horní stranou otvoru. Montáž se provádí ještě před samotným osazením okenního rámu. Roletový box je zateplen polystyrenovou vložkou a má revizní víko.

Rolety s integrovanou sítí proti hmyzu – praktická kombinace rolety a sítě proti hmyzu. Přímo v roletovém boxu je umístěna hřídel s pružinou pro síť. Chod sítě je naprosto nezávislý na roletovém systému. Utěsnění sítě zajišťují kartáčky umístěné ve vodících a koncových lištách.

Rolety pro zimní zahrady – jedná o speciální roletový systém pro zimní zahrady. Samotné rolety mohou být instalovány a ovládány v téměř vodorovné poloze a za pomocí elektrického pohonu. Samozřejmostí je provedení roletového systému s ohnutými vodícími lištami.

Ovládání předokenních rolet

Předokenní rolety se velice jednoduše ovládají z pohodlí Vašeho domu. Ovládat je lze pomocí speciálního popruhu, šňůry nebo kliky. V případě výkladů či vchodových dveří se k ovládání používá speciální pružina, která usnadňuje otevírání rolety. K roletě si také můžete objednat speciální zámek. Předokenní rolety lze ovládat také pomocí speciálních trubkových pohonů, které se dají použít pro všechny typy a velikosti rolet. Předokenní rolety lze takto ovládat na dálkové ovládání, centrální či skupinové ovládání, klíčové spínače, sluneční či větrná čidla nebo pomocí programovatelných hodin.