Podle jakých parametrů zvolit zimní zahradu?

Nevíte, podle čeho naplánovat zimní zahradu? Obraťte se na naše zkušené odborníky. Jednou z nejpodstatnějších věcí při navrhování zimní zahrady je její účel a plánované využívání. Zimní zahrada totiž může sloužit např. jako ateliér, pracovna, jídelní kout, obývací pokoj nebo může být místem, kde budete pěstovat rostliny. Tomuto požadavku se poté přizpůsobuje volba materiálů a technických zařízení, jako je např. vytápění, větrání a stínění. 

K čemu má zimní zahrada sloužit?

Důležité je také si stanovit velikost zimní zahrady, která se odvíjí od toho, k čemu bude zimní zahrada sloužit. Pokud si přejete, aby byla zahrada přístupná z více míst, zajisté oceníte větší rozměry. V neposlední řadě je také důležité zvolit vhodnou orientaci zimní zahrady na světovou stranu tak, aby do ní svítilo slunce přesně tak, jak potřebujete. Poloha zimní zahrady je přímo závislá na poloze a členění vašeho domu. 

Který materiál zimní zahrady zvolit?

Vaše zimní zahrada může být z plastu či hliníku. Zimní zahrada z hliníku oproti plastové vyniká mimořádně dobrou odolností vůči okolním vlivům a počasí. Spolehnout se také můžete na její pevnost a moderní vzhled, ze kterého se budete moci těšit dlouhou dobu. Hliníkovou zahradu pořídíte v téměř jakémkoliv barevném odstínu. Takto bude zahrada perfektně korespondovat s barevným vzhledem vašeho domu. Plastové zimní zahrady jsou zase oblíbené a často vyhledávané zejména pro nižší pořizovací cenu.